آشنایی با دستگاه های چاپ PCB و مونتاژ برد

, ,

ماشین آلات چاپ و مونتاژ PCB در شرکت مرصا

مرصا یکی از شرکت‌های برتر تولید کننده سفارشی برد های الکترونیکی در ایران است که با سالها تجربه در مونتاژ برد و چاپ PCB با کیفیت بالا برای مصارف مشخص شده ارائه خدمات می دهد.

در این مقاله با انواع ماشین آلاتی که ما برای چاپ و مونتاژ pcb استفاده می کنیم آشنا خواهید شد. تولید در مرصا با استفاده از آخرین ماشین‌آلات لحیم‌کاری و مونتاژ صورت می گیرد. ارائه خدمات  مونتاژ برد های الکترونیکی ما شامل هر دو نوع مونتاژ SMD و  DIP  می باشد. ما از اولین مراحل چاپ و مونتاژ pcb ، قالب سازی و بسته بندی محصول را یکجا و به یک باره انجام می دهیم.  اگر به دنبال تولید در حجم متوسط یا حجم بالا هستید، این مقاله را مطالعه کنید تا با کل فرآیند تولید آشنا شوید:


چاپ PCB با ماشین آلات دقیق و به روز:

سایت‌های تولید ما مجهز به تجهیزات متالیزه جهت تولید برد های دورو است، دقیق ترین دستگاه های CNC برای برش و سوراخ کاری دقیق برد ها، ماشین آلات مونتاژ pick & plcae و وان های قلع مدرن می باشد. مرحله چاپ PCB حساس ترین بخش کار است، چرا که در صورت خرابی، زمانی متوجه خواهید شد که تمام برد را مونتاژ و تست کنید، هزینه خرابی ناشی از برد مدار چاپی چندین برابر هزینه خود آن است.  واحد کنترل کیفی مرصا در انتهای هر مرحله اقدام به بازدید و بررسی برد ها می کند تا با خیالی آسوده از تولید  اطمینان حاصل شود.

تولید PCB چند لایه

اتاق زرد – لمینت برای تولید PCB چند لایه

قیمت دستگاه چاپ PCB:

دستگاه های چاپ PCB متالیزه دورو (در سال 1397) از 600 میلیون تومان شروع می شود. البته خط تولید کوچک کارگاهی برای چاپ یک رو را می توان با نصف این مبلغ نیز راه اندازی کرد، اما اگر محصولات تولیدی شما حساسیت و دقت بالایی داد توصیه میکنیم یا هزینه اولیه بالا داشته باشید و ماشین آلات مناسب خریداری کنید و یا با سفارش برد مدار چاپی به شرکت های دیگر این بخش از تولید خود را برون سپاری کنید.

ماشین آلات مورد نیاز برای چاپ برد:

برای آشنایی با فرآیند و دستگاه های مورد نیاز جهت فرآیند چاپ PCB این مقاله را مطالعه کنید. فرایند های شیمیایی و مکانیکی بسیاری در تولید برد مدار چاپی دخیل است.


ماشین آلات مونتاژ و لحیم‌کاری با سرعت بالا

خطوط سرعت بالا مونتاژ ما شامل دستگاه های معروف Neoden4 ، و ماشین آلات Puhui می باشد. سرعت قطعه گذاری 50 هزار قطعه در ساعت و تولید 10 هزار برد در هفته نشانگر سرعت تولید این ماشین آلات است. با استفاده از این دستگاه قطعاتی با اندازه فوت پرینت از سایز 0603 و پکیج های مختلف را می‌توان تا ارتفاع 5 میلیمتر مونتاژ کرد.

قیمت دستگاه مونتاژ برد SMD

از مدل های کوچک رومیزی 30 – 40 میلیون تومان تا مدل های بزرگتر 800 میلیون تومان است. نکته مهم: برای تولید لامپ های LED از دستگاه های مونتاژ خاصی استفاده می شود.

ماشین آلات مورد نیاز برای مونتاژ برد:

برای آشنایی کامل با فرآیند خط مونتاژ برد و فهم دقیق کارکرد هر یک از دستگاه ها این مقاله را مطالعه کنید


تضمین کیفیت با بازرسی چشمی:

عمل استاندارد برای ارایه یک پروژه مطمئن ارایه می شود. امکان تست الکتریکال برای برد های پیچیده وجود دارد. همچنین اپراتورهای کاملا دوره‌ دیده ما مشکلات احتمالی برد ها را پس از تولید بررسی کرده و  متخصصان مونتاژ دستی ما در نهایت دقت به عیب یابی و اصلاح مونتاژ برد ها می پردازند. پروژه‌های تولیدی با رعایت استاندارد های IPC2 در شرکت مرصا صورت می گیرد.


مقایسه خرید ماشین آلات تولید با برون سپاری آن:

بدون شک جواب ما برای اکثر مشتریانمان برون سپاری است. طراحی این ماشین آلات به گونه ای است که هزاران متر مربع برد مدار چاپی در سال می توان تولید کرد، ده ها هزار برد را در ماه می توان مونتاژ کرد و بدون شک این حجم از تولید بیش از نیاز یک شرکت است. در کنار هزینه اولیه بالا، مهم ترین بحثی که ممکن است شما را از خرید ماشین آلات منصرف کند، تخصص نیروی انسانی است. شاید در نگاه اول برای کسی که دستی برد چاپ کرده است تولید آن ساده باشد یا مونتاژ اتومات توسط دستگاه خیلی پیچیده تر از لحیم کاری دستی به نظر نرسد. اما به خاطر داشته باشید صد هااستاندارد توسط سازمان IPC برای تولید کنندگان برد و شرکت های خدمات مونتاژ تعریف شده است که یادگیری تمام این موارد برای داشتن تولیدی بدون نقص الزامی است.نیروی متخصصی که روش های جلوگیری از بروز مشکلات مختلف تولید و حل هر یک را آموزش دیده و توان به کار گیری آن را داشته باشد بسیار مشکل بوده و منجر شده است همچنان در داخل کشور تولید کننده برد های بیش از 4 لایه نداشته باشیم. پس توصیه اکید ما به اکثر تولید کنندگان برون سپاری این بخش از فرآیند است.

لیست ماشین آلات مونتاژ و چاپ برد در مرصا شامل موارد زیر است:

  • دستگاه مونتاژ اتومات SMDشرکت NEODEN
  • دستگاخ نیمه اتومات چاپ استنسیل با قابلیت تولید استسیل جنس استیل
  • دستگاه OVEN دارای کنترل دمای چند مرحله ای شرکت Puhui
  • لحیم‌کاریDIP در وان قلع و دستگاه کف چین اتومات
  • تست الکتریکال سفارشی
  • تست عملکرد و تست گرم Nail Bed
  • چاپ برد با متالیزه روکش طلا- نیکل یا هات ایر قلع و سرب

نمونه test nail bed

نکته بسیار مهم: شرکت مرصا فروشنده ماشین آلات نیست. برای استعلام قیمت بروز ماشین آلات از فروشندگان قیمت بگیرید. اما برای چاپ برد یا ارائه خدمات مونتاژ می توانیم در خدمت شما باشیم!

مقالات مرتبط:

4 دلیل برون سپاری تولید به شرکت های چاپ و مونتاژ P... اگر به فکر برون سپاری چاپ و مونتاژ PCB هستید، احتمالا میخواهید زمانی را خالی کنید تا با تمرکز بیشتر بر روی طراحی، بازاری...
چاپ PCB اصفهان با ارسال رایگان... طی تفاهم نامه شرکت مرصا با شرکت های باربری اصفهان، از ابتدای پاییز 1397 ارسال سفارش چاپ PCB اصفهان برای مشتریان شرکت مرص...
قیمت مدار چاپی و عوامل موثر بر آن... عوامل تعیین کننده قیمت مدار چاپی : اگر از صنعت مدار چاپی اطلاعات زیادی ندارید ممکن است در هنگام قیمت گذاری با م...