خدمات مونتاژ برد الکترونیکی smd

تکنولوژی و تجهیزات مونتاژ برد الکترونیکی smd

اگر نگاهی به داخل تجهیزات الکترونیکی اطراف خود بیاندازید می‌بینید که برخلاف گذشته بجای قطعات الکترونیکی بزرگ و سنگین از قطعات کوچک و با کمترین میزان اتصال از طریق سیم ساخته شده اند. این نوع اتصالات لازمه ایجاد خدمات مونتاژ برد الکترونیکی smd را بوجود آورد که به آن تکنولوژی SMT می‌گویند. امروزه بیشتر تجهیزات الکترونیکی با کمک تکنولوژی SMT تولید می‌شوتد.


تکنولوژی SMT

مونتاژ برد الکترونیکی smdدر دهه 1970 و 1980 رشد اتوماسیون در صنعت الکترونیک سرعت گرفت. استفاده از روش‌های سنتی و سیستم‌های تولید دستی کار آسانی نبود. در نتیجه اتوماسیونی کردن پروسه‌های تولید بردهای الکترونیکی به سرعت رونق پیدا کرد. تا آنجا که امروزه فناوری اصلی تولید بردهای الکترونیکی با استفاده از تکنوژی SMT است.

قطعات SMD و دستگاه های مونتاژ برد الکترونیکی smd انواع مختلفی دارند. در این سیستم بجای اتصال دو نقطه از طریق سیم قطعات را بر روی یک صفحه با مسیرهای رسانا به یکدیگر متصل می‌شوند.


چه زمانی مونتاژ دستی نسبت به مونتاژ اتومات توجیه پیدا می‌کند؟


کاربری و روش تکنولوژی SMT

خدمات مونتاژ برد الکترونیکی smdامروزه از تکنولوژی SMT در ساخت بردهای الکترونیکی استفاده می‌شود. اگر چه قطعات smd سایز کوچکتری دارند اما سطح عملکرد بالاتری نسبت به قطعات DIP دارند. قطعات SMD با استفاده از دستگاه‌های pick and place به صورت اتومات مونتاژ می‌کنند و در بیشتر مواقع در روند تولید بردهای الکترونیکی SMD نیاز به مونتاژ دستی نیست.

با اینحال مونتاژ قطعات با پایه هایی سیمی به صورت اتومات مشکل است زیرا این قطعات نیاز است از قبل در جای خود فیت شوند. همچنین بسیاری از کانکتورها و قطعات dip نیاز است بصورت دستی مونتاژ شوند. تولیدکنندگان برای کاهش قیمت محصولات خود؛ بردهای الکترونیکی را به گونه ای طراحی می‌کنند که بیشتر قطعات به صورت اتومات مونتاژ شوند.


تجهیزات مونتاژ برد الکترونیکی smd

در فرآیند مونتاژ برد الکترونیکی smd از تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود؛

  • دستگاه استنسیل پرینتر
  • دستگاه pick & place
  • کوره مادون قرمز (oven RF)
  • دستگاه های تست الکترونیکی

جهت کسب اطلاعات از فرآیند کامل مونتاژ اتومات می‌توانید مقاله کارگاه تولید برد الکترونیکی را مطالعه کنید.


خدمات مونتاژ smd شرکت مرصا

contact mersaشرکت مرصا دارای پیشرفته ترین تجهیزات مونتاژ smd می‌باشد. ما توانسته ایم در هر ماه صدها هزار برد را در کمترین زمان و طبق قراردادی که با مشتریان خود داریم با بالاترین سطح استانداردهای IPC تحویل مشتریان خود دهیم. با استفاده از تکنولوژی SMT سرعت تولید افزایش یافته و نیروی انسانی زمان کمتری صرف فرآیند تولید می‌کند.

برای استعلام قیمت مونتاژ smd میتوانید از ماشین حساب آنلاین سایت مرصا استفاده کنید و یا با  کارشناسان فنی ما ارتباط بگیریدو ثبت سفارش خود را انجام دهید.