مونتاژ smd مرصا

آشنایی با مهندسی فرآیند مونتاژ smd مرصا

اگر شما یک تولیدکننده محصول الکترونیکی باشید حتما برایتان پیش‌ آمده که پس از دریافت سفارش از مونتاژکار متوجه مشکلاتی در مونتاژ شده باشید. در این صورت اگر با آن شرکت تماس بگیرید مستقیما شما را به فردی ارتباط می‌دهند که مهندس فرآیند مونتاژ در آن شرکت می‌باشد. شاید برایتان جالب باشد که اطلاعاتی درمورد وظایفی که یک مهندس فرآیند مونتاژ بر عهده دارد پیدا کنید. در مرصا این سمت برعهده مهندس طوسی است که مدیریت خط مونتاژ smd شرکت مرصا را نیز بر عهده دارند. دقت نظر این فرد بر کل فرآیند منجر به شکل‌گیری یک سیستم بادقت بالا می‌شود.


مهندسی فرآیند مونتاژ smd چیست ؟

در یک سیستم مونتاژ SMD زمانی به یک مهندس فرآیند مونتاژ نیاز است که مشکلات نامشخصی منجر به کاهش سرعت تولید، افزایش خطاهای مونتاژ و کاهش کیفیت مونتاژ شود. در چنین شرایطی سیستم نیازمند فردی است که بتواند با عیب یابی سیستم گره‌های نامشخص را شناسایی و باز کند. سمت چنین فردی در یک شرکت مونتاژ SMD؛ مهندسی فرآیند مونتاژ smd است. مونتاژ smd مرصا 2مسئولیت های مهندسی فرآیند مونتاژ smd عبارتند از :

  • تعریف فرآیند مونتاژ smd و بروزرسانی این فرآیند
  • عیب یابی و اصلاح فرآیند مونتاژ
  • بهبود سرعت تولید و جلوگیری از خطاهایی که باعث کاهش سرعت فرآیند می‌شوند
  • کنترل کیفی در طول فرآیند تولید
  • تعیین پارامترهای تاثیرگزار بر فرآیند مونتاژ

برای کسب اطلاع از شرایط و امکانات سفارش مونتاز برد شرکت مرصا کلیک کنید.


وظایف مهندس فرآیند مونتاژ smd مرصا

به طور خلاصه وظیفه مهندس فرآیند مونتاژ smd ؛ آماده سازی، اجرا و نظارت بر کل فرآیند مونتاژ smd است.

مونتاژ smd مرصااز آنجا که فناوری الکترونیک روز به روز در حال پیشرفت است و تقاضای مردم برای استفاده از محصولات الکترونیکی افزایش یافته است؛ نیاز به افزایش سرعت در فرآیندهای تولید این نوع محصولات شدت یافته است. از اساسی‌ترین مسئولیت‌های یک مهندس فرآیند مونتاژ افزایش سرعت تولید است . در این راستا یک مهندس فرآیند مونتاژ دو نکته را همواره باید مدنظر قرار دهد؛

اولین نکته قدرت پیش‌بینی در کل فرآیند است؛ مهندس فرآیند با تکیه بر تجربیات خود و بهره‌گیری از دانش روز دنیا باید توانایی پیش بینی مشکلاتی که ممکن است در طول فرآیند در یک سیستم بوجود بیاید را داشته باشد و قبل از وقوع آن پیشگیری‌های لازم را به عمل آورد.

مونتاژ smd مرصا

نکته دوم اینست که یک مهندس فرآیند مونتاژ smd باید به تمام ابزارهایی که در طول فرآیند از آن استفاده می‌شود آگاهی کامل داشته باشد. فناوری جدید عامل اصلی رقابت بین شرکت‌ها ست که منجر به تولید محصولات الکترونیکی پیشرفته‌تر می‌شود. ابزارهای جدید نیاز به فرآیندهای جدید دارد بنابراین مهندس فرآیند باید هرلحظه از ابزارهای جدید مطلع شود تا بتواند در رقابت با سایر رقبا بهتر عمل کند .


اهمیت مهندسی فرآیند مونتاژ smd چیست ؟

یک مهندس فرآیند مونتاژ smd نیازمند کسب تخصص در زمینه شناخت انواع پکیج قطعات الکترونیکی و کسب اطلاعات فنی در خصوص ابزار و تجهیزات مونتاژ است تا توانایی درک و نظارت بر کل فرآیند تولید را داشته باشد.

افزایش رقابت بین شرکت‌های فعال در حوزه تولید انواع برد الکترونیکی منجر به نیازمندی هرچه بیشتر این شرکت‌ها به داشتن فردی است که شناخت و مهارت ها بیان شده را داشته باشد تا توانایی رقابت با سایر رقبا را پیدا کنند. این فرد می‌تواند شرکت را به سمت رهبری بازار مونتاژ در یک منطقه هدایت کند و یا برعکس منجر به شکست و بی اعتبار شدن یک شرکت بین مشتریانش شود.


کسب مهارت برای مهندس فرآیند مونتاژ

مهندسان فرآیند مونتاژ، باید به کل فرآیند تولید و زنجیره تامین SMT مسلط باشند تا بتوانند در هر قسمت از روند تولید عیب‌یابی کرده و آن را اصلاح کنند. برای این منظور این افراد باید همیشه اطلاعات فنی خود را به روز نگه داشته و در جهت پیشرفت خود تلاش کنند. از آنجاکه مسئولیت نظارت بر کل فرآیند تولید بر عهده مهندس فرآیند مونتاژ می باشد؛ این افراد باید در زمینه کنترل فرآیند آماری (SPC) توانایی تجزیه و تحلیل داشته باشند.

توجه داشته باشید که لازم نیست زمان زیادی را برای جمع‌آوری اطلاعات صرف کنید؛ با کمی سرچ در گوگل به آسانی می‌توانید اطلاعات موردنیازتان را بدست آورید. بهره‌گیری از اطلاعات بروز و آشنایی با تجهیزات جدید بسیار حائز اهمیت است. یک متخصص فرآیند مونتاژ جهت بهر‌ه‌گیری از فناوری‌های جدید باید این نکته را مدنظر قرار دهد که تست یک فرآیند یا تجهیز جدید باید قبل از فرآیند تولید انجام شود و نباید در طی فرآیند تولید وقت خود را صرف تست داده‌های جدید کرد.


فرآیند مونتاژ smd مرصا

مهندس SMT با بهینه‌سازی فرآیند تولید نقش محوری در بهبود کیفیت تولیدات یک مجموعه ایفا می‌کند. این فرد با بهینه سازی و بروزرسانی فرآیند تولید و افزایش سرعت و بهبود کیفیت تولیدات تاثیر مستقیمی بر افزایش رضایت مشتریان می‌گذارد.contact mersa

مجموعه مرصا با بهره‌گیری از تجربیات و دانش تیم فنی خود توانسته به خوبی در این زمینه قدم برداشته و علاوه بر افزایش سرعت و بهبود کیفیت تولیدات خود با انتشار تجربیات تیم فنی در سایت شرکت، دانش خود را در اختیار سایر همکاران نیز قرار دهد.

چنانچه شما از تولیدکنندگانی هستید که قصد مونتاژ smd بردهای خود را دارید می‌توانید با واحد تولید مرصا تماس بگیرید و با ارسال فایل طراحی خود برای ما از هزینه مونتاژ بردتان اطلاع پیدا کنید.