مونتاژ smd مشهد

خدمات مونتاژ smd مشهد

در عصری زندگی می‌کنیم که تولید محصولات الکترونیکی روزبه‌روز در حال توسعه و پیشرفت است. مشهد به عنوان دومین شهر پرجمعیت ایران و با دارا بودن هفت شهرک صنعتی فعال به عنوان یکی از مهمترین قطب‌های صنعتی ایران شناخته شده است. تنوع تولیدات این شهر منجر به رشد صنایع مختلف در مشهد شده است. افتخار مرصا به عنوان عضو کوچکی از صنعت الکترونیک شهر مشهد ارائه خدمات طراحی و تولید برد الکترونیکی و مونتاژ اتومات smd به تولیدکنندگان محصولات این صنعت است. خدمات مونتاژ SMD مشهد با بروزترین تجهیزات صورت می‌گیرد.


ارزان ترین کارگاه مونتاژ بردهای الکترونیکی در مشهد


مزایای مونتاژ smd به صورت اتومات

امروزه بسیاری از تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی قطعات خود را به صورت اتومات مونتاژ می‌کنند. این کار مزایای فراوانی برای این تولید کنندگان به همراه دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • سرعت بالای تولید
  • کاهش قیمت تمام شده‌ی محصول
  • دقت بالا و تکرارپذیری در مونتاژ قطعات
  • کیفیت بالا محصول نهایی
  • کاهش هزینه قطعات

مراحل کلی مونتاژ smd مشهد

مراحل مونتاژ smd به صورت اتومات به شرح زیر می‌باشد؛

1. شابلون زدن خمیر قلع

اولین مرحله در مونتاژ قطعات smd خمیر قلع زدن بردها می‌باشد. با استفاده از یک استنسیل پرینتر خوب شما می‌توانید بارها این کار را را با همان کیفت اولیه تکرار کنید. فقط کافی است یک بار برای ساخت استنسیل هزینه کنید. استنسیل‌ یا شابلون یک صفحه ی فلزی است که محل مونتا ژقطعات روی آنها سوراخکاری شده است. استنسیل ها با دوجنس برنج و استیل در بازار موجود هستند. با توجه به مدل دستگاه استنسیل پرینتر این تجهیز می‌تواند به صورت فریم دار یا بدون فریم تولید شود. در بردهای حساس‌تر از دستگاه لیزر برای سوراخ‌کاری استنسیل استفاده می‌کنند.مونتاژ smd مشهد .مرصا

پس از آماده شدن استنسیل آن را روی استنسیل پرینتر بسته و برد را زیر آن به صورتی تنظیم می کنند که محل قطعات دقیقا زیر سوراخ ها قرار بگیرد. سپس خمیر قلع را روی استنسیل می مالند تا پدها به خمیر قلع آغشته شوند. میزان فشار وارده به استنسیل و کاردک یکی از عواملی است که می‌تواند خطاهای احتمالی در مونتاژ را کاهش دهد.


2. چیدمان قطعات بر روی برد

پس از تکمیل  فرآیند استنسیل‌زنی بردها حالا نوبت به چیدمان قطعات بر روی هر برد می‌باشد. در این مرحله بردهای خمیرقلع خورده در دستگاه مونتاژ قرار می‌گیرند.

دستگاه با توجه به فایل طراحی برد و محل قرارگیری هر قطعه در فیدر ابتدا پروگرم یا برنامه‌ریزی می‌شود. سپس اقدام به چیدمان قطعات روی هر برد می‌کند.

توجه داشته باشید که برای انجام مونتاژ اتومات نیاز است تا قطعات به صورت استاندارد در رول، تیوب یا سینی به مونتاژکار تحویل داده شوند. این فرآیند تنها برای مونتاژ قطعات smd با انواع پکیج های 1206، 0603، 0402، QFN، BGA و … با حداکثر ارتفاع 5mm قابل اجرا است.


3. کوره (اوون) مادون قرمز

پس از تکمیل فرآیند چیدمان قطعات بردها با استفاده از تست چشمی یا اسکنر بررسی می‌شوند تا در صورت بروز اشکالات احتمالی اصلاحیه انجام شود. پس از بررسی بردها وارد اوون می‌شوند.

یکی از پرطرفدارترین دستگاه اوون که مرصا نیز از آن استفاده می‌کند مدل T960 می‌باشد.این دستگاه به صورت نوار نقاله بوده و از دو  ناحیه به برد حرارت می‌دهد و یک قسمت خنک کننده دارد. از ویژگی‌های اصلی این سیستم انتقال حرارت از بالا به برد است. که باعث می‌شود حرارت موثرتر و با اتلاف انرژی کمتر منتقل شود. هر چه طول ناحیه گرمایشی در اوون زیادتر باشد؛ دقت پارامترهای عملیاتی بییشتر خواهد شد.


برای کسب اطلاع از مراحل مونتاژ اتومات شرکت مرصا کلیک کنید.


مرصا ارائه دهنده‌ی خدمات مونتاژ smd مشهد

مونتاژ smd مشهد-مرصا

شرکت مرصا واقع در شهر مشهد با ارائه‌ی خدمات طراحی و تولید انواع بردهای الکترونیکی توانسته به شرکت‌های بسیاری در مشهد و در سایر شهرهای ایران خدمات خود را ارائه کند.

این شرکت با بهره‌گیری از به‌روزترین تجهیزات حوزه تولید و مونتاژ بردهای الکترونیکی و با تکیه به دانش و خلاقیت  نیروهای جوان خود توانسته است رضایت مشتریان خود را تا حد زیادی کسب کند.

جهت استعلام قیمت و یا ثبت سفارش مونتاژ برد الکترونیکی خود کلیک کنید.