مونتاژ اتوماتیک smd

مزایای مونتاژ اتوماتیک smd:

در دنیای مدرن امروز از بردهای الکترونیکی به طور گسترده ای استفاده می شود و بدون این عملا بدون آنها ساخت محصولات الکترونیکی غیر ممکن است .پیشرفت تکنولوژی منجر شده است که مونتاژ بردهای الکترونیکی به صورت اتومات انجام شود و کار را برای تولید انبوه آسان نموده است. در گذشته مونتاژ بردها به صورت دستی انجام می شد که سرعت کار و کیفیت آنرا  پایین می آورد. مونتاژ اتوماتیک smd مزایای بسیاری برای تولید کنندگان محصولات الکترونیکی ایجاد کرده است که در این مقاله به بیان بعضی از آنها می پردازیم.


* کاهش هزینه های تولید انبوه :

با استفاده از خدمات مونتاژ اتوماتیک smd شما می توانید مونتاژ بردهای خود را با صرف هزینه ی کمتری به انجام رسانید. بسیاری از مونتاژکاران از نرم افزارهای پیشرفته ای برای مونتاژ بردهای الکترونیکی استفاده می کنند تا با صرفه جویی در زمان و کاهش خطا بتوانند خدمات خود را با قیمت مناسبتری ارائه کنند.

البته در نظر داشته باشید که طراحی برد باید متناسب با استانداردهای مونتاژ صورت گیرد و خطاهایی همچون عدم وجود پلاریته یا فوتپرینت نامتناسب در برد قبل از ورود به مرحله ی تولید برطرف شود. که در صورت عدم توجه به این استانداردها باید آمادگی پذیرش هزینه هایی بیشتر از حد انتظارتان برای فرآیند تولید را داشته باشید.


برای اطلاع از قیمت مونتاژ pcb و روش های کاهش آن کلیک کنید 


* کاهش خطای انسانی؛

فرآیند مونتاژ قطعات الکترونیکی به خصوص قطعات smd کاری ظریف و دشوار است. مونتاژ این قطعات به دقت بالایی نیاز دارد. در شرایطی که ابعاد برد کوچک باشد و تعداد و تنوع قطعات آن زیاد باشد مونتاژ کار به دقت بیشتری در هنگام لحیم کاری نیاز دارد.

حال تصور کنید که تعداد این بردها افزایش یابد. مونتاژ اتومات از دقت بالاتری نسبت به مونتاژ دستی برخوردار است و کمتر دچار خطا می شود. همچنین از نظر سرعت؛ دستگاه های مونتاژ اتومات قابل مقایسه با نیروی انسانی  نیستند.


* کاهش زمان تولید؛

مونتاژ اتوماتیک smd-دستی و اتومات

زمانی که برای مونتاژ یک برد الکترونیکی در نظر گرفته می شود با توجه به نوع برد می تواند کاملا متفاوت باشد. این زمان برای مونتاژ برد به صورت دستی بسیار بیشتر خواهد بود.

در نظر بگیرید که محصول شما از چندین مدل برد مختلف تشکیل می شود. و شما بخواهید 1000 عدد از محصولتان را درمدت کمتر از یک ماه آماده ی تحویل به مشتری کنید. مسلما مونتاژ دستی آن به تنهایی یک ماه زمان خواهد برد!

اما با استفاده از مونتاژ اتوماتیک smd می توانید با اطمینان خاطر کافی از کیفیت و تحویل به موقع محصول به کارهای دیگرتان بپردازید. و زمان کمتر مسلما به معنای هزینه ی کمتر خواهد بود.


* تثبیت کیفیت؛

برنامه هایی که برای دستگاه های  مونتاژ اتوماتیک smd طراحی شده است منجر می شود که فرآیند مونتاژ بصورت یک دست و با کیفیتی یکسان انجام شود. و این می تواند محصول شما را از یک نمونه ی دست ساز دست دو به یک برد حرفه ای و درجه یک تبدیل نماید. که باعث افزایش اعتبار برند شما خواهد شد.


* مناسب برای تولید انبوه :

مونتاژ اتوماتیک smd

مونتاژ اتومات می تواند زمان تولید و هزینه های مازاد آن را کاهش دهد. زمان مهمترین پارامتر تعیین کننده ی قیمت یک محصول است و تولید تعداد بالاتر را در مدت زمان کمتر می تواند منجر به کاهش هزینه های تولید شما شود.

امروزه بسیاری از تولیدکنندگان حوزه ی برق و الکترونیک به برون سپاری فرآیند تولیدشان رسیده اند زیرا که به دلیل کاهش هزینه ها و نهایتا کاهش قیمت محصول خود می توانند با قدرت بیشتری از بازار سهم بگیرند.


خدمات مونتاژ اتوماتیک smd مرصا :

شرکت مرصا توانسته با بهره گیری از جدیدترین دستگاه اتومات مونتاژ بردهای الکترونیکی؛ پیچیده ترین بردها را در تیراژ بالا تولید کند. مرصا سابقه خوبی در طراحی، چاپ و مونتاژ بردهای الکترونیکی دارد.مونتاژ اتوماتیک smd-مرصا

مونتاژ اتوماتیک smd درحال حاضر از دقیق ترین و پرسرعت ترین تکنولوژی های فرآیند تولید محصولات الکترونیکی است. از سوی دیگر این روش  برای تولید کنندگان مقرون به صرفه تر از روش های سنتی است. اگر شما هم به خدمات تولید در تیراژ بالا نیاز دارید می توانید با برقراری ارتباط با واحد فنی مرصا از شرایط و قیمت های خدمات چاپ و مونتاژ برد مرصا اطلاع پیدا کنید.


جهت سفارش مونتاژ اتومات بردهای الکترونیکی خود کلیک کنید.