نکات مهم قبل از سفارشPCB

عوامل مهمی که قبل از سفارشPCB باید مدنظر قرار دهید:

انتخاب مواد اولیه و سفارشPCB

انتخاب مواد اولیه یکی از مهمترین عواملی است که بر قیمت تولید برد الکترونیکی تاثیرگذار است. در ادامه به بیان برخی از پارامترهای اساسی که در انتخاب مواد اولیه و قبل از سفارشPCB باید مدنظر قرار گرفته شوند اشاره می‌کنیم؛

کاهش قیمت سفارشPCB۱- میزان تحمل حرارت

برذ مدنظر شما باید توان تحمل دما در رنج کاری مدنظر شما را داشته باشد. برای ایجاد چنین قابلیتی قطعا نیاز به سفارشPCB با محدوده کاری در دمای بالاتری به نسبت بردهای استاندارد مورد استفاده معمول خواهید داشت.

۲- قابلیت اطمینان دمایی

در یک محیط کنترل شده و تحت آزمایش بخصوص در بردهایی الکترونیکی که نیاز به دریافت استاندارد دارند، آیا برد الکترونیکی مدنظر شما می‌تواند شرایط جوی مورد انتظار را بدون افزایش دمای بیش از حد، تحمل کند؟

برای چنین شرایطی حتی در سفارشPCB هم باید مواد اولیه ای را انتخاب کنید که قابلیت گذراندن مراحل تست های مدنظر را داشته باشند.شرکت سفارش PCB

۳-انتقال حرارتی

در بردهایی که محدوده دمایی بالایی دارند آیا انتخاب فیبر مناسب با محدوده ی کاری دمای بالا کافی ست؟ مسلما خیر.

انتخاب قطعات نیز باید به صورتی انجام شود که مقاومت دمایی بالایی داشته باشند که منجر به نقص در عملکردشان نشود.

۴- عملکرد برد در مقابل نویز

یکی دیگر از عواملی که در سفارشPCB و خرید قطعات باید مدنظر قرار گیرد عملکرد برد در محیط مورد استفاده است.

محیط های صنعتی شامل سیگنال‌های ناخواسته زیادی هستند که اگر مدنظر قرار گرفته نشوند می توانند عملکرد کلی برد را تحت تاثیر قرار دهند. نویزها می‌توانند محدوده دمایی برد را نیز افزایش دهند و از این طریق در عملکرد آن ایجاد اختلال کنند.سفارشPCB نمونه

۵- شرایط مکانیکی برد الکترونیکی

تنش‌های فیزیکی یکی دیگه از مواردی است که هنگام سفارشPCB و قطعات و حتی نحوه مونتاژ باید مدنظر قرار گیرند. بردهای حوزه خودرو از این دست هستند که بخاطر تنش‌های حرکتی خودرو نیاز به استانداردهای حساس‌تری به نسبت بردهای دیگر دارند.

۶- میزان تولید

تولید انبوه سفارشPCB

بیشتر تولیدکنندگان قیمت را بر حسب تعداد سفارش محاسبه می‌کنند زیرا تعداد سفارش یک عامل تاثیرگذار بر قیمت است. اگر سفارش با تعداد قابل توجهی ثبت کنید شاهد کاهش قیمت یا تخفیف‌های خوبی از سوی تولیدکننده‌تان خواهید بود.

برای مثال کاهش قیمت در سفارش چاپ برد برای تیراژهای بالای ۱۰ ورق (هر ورق بین ۱ مترمریع تا ۱.۲ مترمریع می‌باشد) مشهود می‌شود. در خرید قطعات رول کامل ملاک قیمت شامل تخفیف برای قطعه فروشان است.


 خدمات چاپ برد و مونتاژ smd در مشهد


خدمات چاپ و مونتاژ‌ برد الکترونیکی مرصاcontact mersa

شرکت مرصا ارایه دهنده خدمات تولید برد الکترونیکی در ایران با بروزترین تکنولوژی و تجهیزات, خدمات چاپ برد و مونتاژ‌ اتومات و نیمه اتومات را به تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی کشور عزیزمان ایران ارایه می‌دهد. هدف ما در مرصا افزایش کیفیت تولیدات در راستای از بین بردن نیاز کشور به واردات این نوع محصولات است. در این راستا با بهره‌گیری از دانش مهندسین جوانمان هر روز بیش از دیروز در تلاش خواهیم بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.