مونتاژ دستی برد

مونتاژ دستی برد یا اتومات؟

متخصصان تولید بردهای الکترونیکی معتقدند مونتاژ اتومات خطاهای کمتری به نسبت مونتاژ دستی برد دارد. تکنولوژی SMT می‌تواند محصول باکیفیت‌تری را تولید کند. با این وجود شرایطی وجود دارد که مونتاژ دستی  نسبت به مونتاژ اتومات توجیه‌پذیرتر است.

برای مثال اگر تعداد بردها در حد نمونه‌سازی باشد مونتاژ اتومات از نظر اقتصادی به‌صرفه نیست. در این شرایط یافتن یک مونتاژکار حرفه‌ای بزرگترین کمک به شما خواهد بود. زمانی که نیروی انسانی نمونه سازی می کند بسیار کمتر از زمانی است که صرف راه‌اندازی و پروگرام کردن دستگاه می‌شود. در نتیجه برای نمونه سازی بردهای ساده؛ مونتاژ دستی دردسر کمتری نسبت به مونتاژ اتومات دارد. اما این موضوع برای بردهای پیچیده‌تر که آیسی‌های چند صد پایه دارند صدق نمی‌کند.


مونتاژ دستی برد

دلایل مونتاژ دستی برد ؛

  • یکی از عواملی که ممکن است مارا به سمت مونتاژ دستی برد ببرد، انتخاب قطعات است. قطعاتی که حسایت دمایی بالایی دارند ممکن است در مونتاژ اتومات مقاومت خود را از دست بدهند. بنابراین در این حالت مجبوریم بدلیل بالابودن میزان حساسیت قطعه، مونتاژ را بصورت دستی انجام دهیم.مونتاژ دستی برد
  • مونتاژ قطعاتی که شکل‌های غیرمعمول دارند به دلیل مشخص نبودن دقیق مرکز ثقل قطعه؛ ممکن است پروسه‌ی مونتاژ اتومات دچار مشکل شوند. بهتر است اینگونه قطعات نیز توسط  یک مونتاژ کار حرفه‌ای و بصورت دستی مونتاژ شوند.
  • مونتاژ قطعات dip یا قطعات smd که بصورت فله خریداری شده باشند. در این صورت هم نمی‌توان قطعات را با دستگاه مونتاژ کرد.

عیب یابی و اصلاح برد

مونتاژ دستی برد

بطور معمول مونتاژ دستی برد خطاهای بیشتری را نسبت به مونتاژ اتومات ایجاد می‌کند. این یکی از مهم‌ترین دلایلی است که تولیدکنندگان برای تولید انبوه مونتاژ اتومات را انتخاب می‌کنند. یکی از مراحل مونتاژ اتومات کنترل کیفی و اصلاحات است. این مرحله پس از اتمام پروسه مونتاژ اتومات انجام می‌گردد. در این مرحله که اکثرا به صورت دستی انجام می‌شود، یک مونتاژکار دستی به اصلاح ایرادات پیش آمده در مونتاژ اتومات می‌پردازد. این اصلاحات می‌ تواند شامل شارژ قلع یا تعویض یک قطعه نیز باشد.


آیا می‌دانید چه تفاوت‌هایی بین مونتاژ برد نمونه و تولید انبوه وجود دارد ؟


ارائه خدمات مونتاژ دستی برد در مشهد:

contact mersaشرکت مرصا یکی از  شرکت‌های فعال در زمینه مونتاژ بردهای الکترونیکی است. دفترمرکزی ما واقع در شهر مشهد می‌باشد.  ما با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته توانسته‌ایم سفارشات خود را به تیراژ صدها هزار برد در ماه برسانیم. ارائه‌ی خدمات تولید برد الکترونیکی با کیفیت بالا و در کمترین زمان ممکن از مهم‌ترین اولویت‌های هر یک از کارکنان مرصاست.


شما می‌توانید برای کسب اطلاع از قیمت‌های چاپ یا مونتاژ برد خود  فایل طراحی پروژه‌تان را برای کارشناسان فنی ما ارسال کنید تا طی 24 ساعت قیمت تولید برد  شما را محاسبه و اعلام کنند.