قیمت مونتاژ pcb و روش های کاهش آن

چگونه می توانید قیمت مونتاژ pcb را کاهش دهید:

هزینه های تولید و قیمت مونتاژ pcb یکی از دغدغه های تولیدکنندگان محصولات برق و الکترونیک است. این هزینه ها به عنوان بخش ثابت هزینه های تولید یک محصول می توانند تاثیر فراوانی در سود آوری یا ضرر دهی یک محصول داشته باشند. شاید شما هم به عنوان یکی از تولیدکنندگان حوزه برق و الکترونیک به دنبال راهکاری برای کاهش این هزینه ها باشید در ادامه به بیان راهکارهایی جهت کاهش قیمت مونتاژ برد خواهیم پرداخت.


# آماده سازی لیست قطعات BOM

BOM، لیست قطعات بکار رفته در برد الکترونیکی است. آماده کردن لیست قطعات یکی از مهمترین مراحل قبل از مونتاژ است. که اگر چه کار ساده ای بنظر می آید اما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر قطعات مورد استفاده در برد شما شرایط مونتاژ خاصی دارند باید در توضیحات هر قطعه نحوه ی مونتاژ آن را شرح دهید. همچنین اگر از قطعات جایگزین استفاده می کنید باید در لیست BOM آنها را مشخص کنید.


# شناخت بهترین فروشندگان قطعات

اگر شما به تازگی وارد تولید محصولات برق و الکترونیکی شده اید ممکن است اطلاعات کافی در مورد تامین کنندگان قطعات نداشته باشید. مونتاژکاران یکی از بهترین منابع اطلاعاتی در این مورد هستند. همکاری طولانی مدت مونتاژکاران و فروشندگان قطعات، منجر به شکل گیری رابطه ای دوستانه میان مونتاژکاران و فروشندگان قطعات الکترونیکی شده است. پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به خرید قطعات با مونتاژکار خود مشورتی داشته باشید.


# تنظیم میزان سفارش و زمان تحویل عامل موثر در کاهش قیمت مونتاژ pcb :

درنظر داشته باشید که معمولا حجم سفارش با قیمت مونتاژ pcb تناسب دارد. هرچه تعداد سفارش شما بیشتر باشد، قیمت مونتاژ pcb آن کاهش بیشتری خواهد داشت(همانند چاپ PCB). سرجمع کردن سفارشاتتان می تواند منجر به صرفه جویی در هزینه هایتان شود برای مثال به جای اینکه هر ماه 50 برد سفارش دهید هر چند ماه 200-300 برد سفارش دهید. تا بتوانید از تخفیفات تیراژ بهره مند شوید.


برای کسب اطلاع بیشتر درخصوص قیمت مونتاژ اتومات شرکت مرصا کلیک کنید.


# هزینه های کنترل کیفی و تست عملکرد

قیمت مونتاژ pcb -ایرانشما باید رابطه بین کاهش هزینه هی مونتاژ، کنترل کیفی و تست عملکرد را همواره مدنظر داشته باشید. در واقع تست عملکرد باعث افزایش قیمت مونتاژ pcb شما می شود. با این حال، فراموش نکنید که هدف نهایی کاهش هزینه، بدون از دست دادن یا کاهش کیفیت محصول است. تست عملکر برد می تواند به حفظ اعتبار شما و کاهش هزینه های خدمات پس از فروش محصول شما کمک بسزایی کند.

مونتاژکاران به دلیل آشنایی و بهره گیری از تکنولوژی های جدید این حوزه همواره می توانند با ارائه ی راهکارهای جدید در این حوزه هزینه های خود را کاهش دهند.


# حفظ رابطه یا انتخاب مونتاژکار جدید؟

قیمت مونتاژ pcb - مرصایک قانون نانوشته وجود دارد که می گوید یک مونتاژکار برای همیشه… تجربه نشان داده است که ارتباطاتی که بیش از سه سال ادامه داشته اند تبدیل به روابطی دائمی بین مونتاژکار و مشتری شده و طرفین به شدت نسبت به هم احساس مسئولیت دارند.

با این حال، اگر شما اخیرا با مونتاژکار خود به مشکل برخورده اید، یا از قیمت های مونتاژکارتان ناراضی هستید، وقت آن رسیده است تا تغییراتی در کار خود اعمال کنید. ابتدا بر اساس نکاتی که در این مقاله و مقاله ی “پارامترهای تاثیرگزار بر قیمت مونتاژ ” مطرح شده است سعی بر کاهش هزینه های خود نمایید. سپس به دنبال مونتاژکار جدیدی باشید که بدون کاهش کیفیت و بابهره گیری از تکنولوژی، قیمت های کمتری می دهد.


برای کسب اطلاع بیشتر در مورد پارامترهای تاثیرگزار بر قیمت مونتاژ برد کلیک کنید


خدمات شرکت مرصا :

شرکت مرصاcontact mersa مفتخر است با ارائه خدماتی با کیفیت بالا در حوزه ی تولید بردهای الکترونیکی با هزینه ای مناسب به عنوان یکی از فعالان این حوزه در بازار ایران شناخته شده است. مرصا از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرده است. و در سال موفق به کسب امتیاز دانش بنیانی شده است. چناچه نیازمند خدمات تولید برد الکترونیکی از طراحی انواع برد الکترونیکی گرفته تا چاپ pcb و مونتاژ SMD و DIP می توانید از طریق لینک زیر با واحد فنی مرصا ارتباط بگیرید.


جهت ثبت سفارش مونتاژ بردهای الکترونیکی شرکت مرصا کلیک کنید