مونتاژ SMD برد الکترونیکی و عوامل موثر بر قیمت آن

 قیمت مونتاژ SMD برد الکترونیکی

به عنوان یک تولیدکننده محصولات الکترونیکی قطعا برای شما پیش آمده که درگیر محاسبه قیمت مونتاژ SMD برد الکترونیکی شده باشید. ما در این مقاله با ارائه راهکارهایی به دنبال کاهش قیمت مونتاژ هستیم. رعایت نکاتی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت به شما کمک می‎‌کند تا قیمت مونتاژ را تا جای ممکن کاهش دهید.


 نکاتی جهت کاهش قیمت مونتاژ SMD برد الکترونیکی

1. انتخاب مونتاژکار حرفه ایمونتاژ SMD برد الکترونیکی

قطعا تجهیزات به روز و تجربه کافی دو پارامتر مهم در انتخاب مونتاژکار است. سرعت و دقت مونتاژ بسیار حائز اهمیت است. شما باید مونتاژکاری را انتخاب کنید که در هردو پارامتر پاسخگوی نیاز شما باشند. دستگاه های مونتاژ مدل های متفاوتی دارند بعضی دستگاه ها مناسب بردهای دقت بالا هستند و بعضی دستگاه ها به دلیل داشتن سرعت بسار بالا مناسب مونتاژ بردهایی مثل برای های روشنایی هستند.

2. رعایت استانداردهای مونتاژ اتوماتمونتاژ SMD برد الکترونیکی

یکی از مهمترین پارامترهایی که در محاسبه قیمت مونتاژ برد الکترونیکی تاثیرگذار است میزان رعایت استانداردهای مورد نیاز تولید انبوه ست. بسیاری از تولیدکنندگان برای شروع تولید یک محصول جدید از تعداد کم شروع می‌کنند. مهمترین دلیل این اقدام بازارسنجی و بررسی مشکلات احتمالی محصول جدید است. این اقدام منجر می شود تا در فرآیند طراحی اولیه برد الکترونیکی انتخاب فوتپرینت ها برای مونتاژ دستی باشد. اما برای مونتاژ اتومات باید پدها کاملا متناسب با قطعات انتخاب شده و پد استاندارد باشند.

جهت آشنایی با استانداردهای مونتاژ SMD کلیک کنید.

3. آماده سازی فایل و لیست BOMمونتاژ SMD برد الکترونیکی

BOM یا لیست قطعات، جدولی از تمامی قطعاتی است که در مدار شما استفاده می‌شود. مهم است که این لیست با توجه به استانداردهای مونتاژ تکمیل و یا تصحیح شود. کامنت گذاری قطعات پارامتری است که در پروگرام کردن دستگاه مونتاژ و تعریف قطعات برای دستگاه بسیار حائز اهمیت است و اگر استاندارد سازی نشود ممکن است زمان زیادی از مونتاژکار شما بگیرد و در نهایت مونتاژ به درستی انجام نشود.

4. حجم سفارش و زمان تولید

مونتاژ SMD برد الکترونیکیشرایط شرکت خود را  نسبت به حجم سفارشات در نظر بگیرید. شرکتی را انتخاب کنید که میتواند مطابق با نیاز شما خدمات ارائه دهد. برای مونتاژ 10 عدد برد نمی‌توانید به همان مونتاژکاری مراجعه کنید که برای 10.000 عدد برد.

مونتاژکاران با توجه به تجهیزات خود حجم سفارشاتشان را انتخاب می‌کنند. پس دقت کنید که شاید به صرفه تر باشد که نمونه سازی تان را با یک مونتاژکار پیش ببرید و مونتاژ تیراژتان را با مونتاژکاری با تجهیزات با سرعت و دقت بالاتر انجام دهید.


خدمات مونتاژ SMD برد الکترونیکی

contact mersa

شرکت مرصا ارائه دهنده خدمات چاپ و مونتاژ برد الکترونیکی است. خدمات مونتاژ برد ما در قالب مونتاژ قطعات smd  و مونتاژ قطعات dip انجام می‌شود. پیشنهاد ما به شما تولید کننده عزیز این است که فایل طراحی خود را برای همکاران واحد طراحی ما ارسال بفرمایید تا همکاران واحد فنی ضمن استاندارد سازی فایل طراحی شما برای فرآیند مونتاژ smd برآورد قیمت را نیز انجام دهند.