قیمت مونتاژ smd و کاهش آن

چگونه قیمت مونتاژ smd را کاهش دهیم :

یکی از راه های کاهش هزینه های شرکت کاهش هزینه های مربوط به تولید محصول است. این هزینه ها با اندکی توجه قابل کاهش هستند. یکی از مراحل فرآیند تولید محصول، مونتاژ است. در این مقاله به دنبال بیان ایده هایی در مورد روش های کاهش قیمت مونتاژ smd هستیم. تا با این روش بتوانید هزینه های خود را کاهش دهید.


روش های کاهش قیمت مونتاژ smd :

  1. انتخاب پد استاندارد برای هر قطعه
  2. قابل تغییر بودن فایل شیت بندی قبل از آغاز تولید
  3. مشورت با مونتاژکار در زمان طراحی برای کاهش هزینه ها

گام اول؛ استفاده از پد استاندارد هر قطعه؛

قیمت مونتاژ smd-مرصا

یکی از مهمترین پارامترهای محاسبه ی هزینه مونتاژ توسط مونتاژکاران؛ میزان قلع مصرفی هر پد است. استفاده از پد استاندارد این هزینه را در بهینه ترین حالت خود قرار می دهد.

بعضی از طراحان آماتور از پدهایی بزرگتر برای اتصال بیشتر قطعات استفاده می کنند حال آنکه این موضوع منجر به بروز مشکل در پروسه ی مونتاژ شده و زمان و هزینه مونتاژ برد شما را افزایش خواهد داد.


جهت کسب اطلاع در خصوص استانداردهای طراحی برد SMD کلیک کنید.


گام دوم؛ شیت بندی تحت نظر مونتاژکار

قیمت مونتاژ smd

شیت بندی برد نیز از نکات مهمی است که اگر تحت نظر مونتاژکارتان صورت نگیرد دردسرهای فراوانی برایش ایجاد می کند. که می تواند منجر به هزینه سازی برای شما شود.

تصویر روبرو یک نمونه شیت بندی شده از یک برد است همانطور که می بینید وجود کادر در بالا و پایین برد و پد فیدیوشیال از ضرورت های مونتاژ SMD است که عدم توجه به آن می تواند دقت مونتاژ را کم کرده و هزینه ها را افزایش دهد.


گام سوم؛ مشاوره با مونتاژکار برای کاهش هزینه ها

یکی از مهمترین کارهایی که برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی می توانید انجام دهید، مشاوره گرفتن از یک مونتاژکار است.
ضوابط کاری مونتاژکاران ایجاب می کند تا از آخرین تغییرات در بازار الکترونیک اطلاع داشته باشند و از این جهت حتی در مرحله ی انتخاب قطعات و یا خرید قطعات نیز می توانید از راهنمایی های آنها برای صرفه جویی در هزینه هایتان بهره مند شوید.


خدمات مونتاژ شرکت مرصا :

شرکت مرصا به عنوان یکی از ارائه دهندگان خدمات تولید بردهای الکترونیکی این افتخار را دارد که با ارائه ی مشاوره ی رایگان به طراحان الکترونیک ایران افتخار همکاری با طراحان بسیاری را داشته باشد.

چنانچه شما نیز در مرحله ی طراحی یک محصول الکترونیکی هستید و تاکنون با هیچ مونتاژکاری مشورت نداشته اید؛ توصیه می کنیم برای یکبار هم که شده با واحد فنی مرصا تماس بگیرید و استانداردهای مورد نیاز مونتاژ اتومات را برای پروژه ی خود بررسی نمایید.


جهت استعلام قیمت یا ثبت سفارش مونتاژ برد الکترونیکی خود کلیک کنید .